Strona główna | Kontakt

Nasz zespół

 • Marcin Machowski

  Psycholog, specjalizacja kliniczna, terapeuta integracji sensorycznej, współtwórca studiów podyplomowych ,,Podejście sensoryczne w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju", wykładowca na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Prowadzi również badania w ramach doktoratu dotyczące procesów integracji sensorycznej. Obecnie współtworzy nową metodę stymulacji dziecka pod kątem nauki szkolnej. Prowadzi liczne warsztaty dla Rodziców i terapeutów z zakresu neuroanatomii i fizjologii systemu nerwowego, terapii ręki, technik wyciszających, integracji odruchów, wykorzystania terapii SI w rozwoju mowy u dzieci, itp. Oprócz pracy naukowej, prowadzi zajęcia z dziećmi pod kątem integracji sensorycznej, terapii ręki oraz treningu koncentracji uwagi Play Attention Learning System. Zdobyte doświadczenie w różnych ośrodkach terapeutycznych, jak również liczne kursy i szkolenia z zakresu neurologii, fizjologii, fizjoterapii, psychologii i neuropsychologii, stanowią mocną bazę do pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami. 

  ,,Praca z dzieckiem jest dla mnie czymś szczególnym, wyjątkowym, daje dużo satysfakcji, napełnia mnie pozytywną energią, dając siłę do pokonywania różnego rodzaju trudności. To właśnie od dzieci uczę się najwięcej - szczerości, odwagi, uśmiechu..." 

 • Katarzyna Zacharek-Machowska

  Psycholog Uniwersytetu Warszawskiego, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta Metody Tomatisa (Certyfikat uzyskany w Centrum Tomatisa w Luxemburgu), współtwórca studiów podyplomowych ,,Podejście sensoryczne w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju", wykładowca na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem i innymi dysfunkcjami rozwojowymi. W ciągu swojej pracy z dziećmi, zdobyła wiedzę i umiejętności w zakresie terapii behawioralnej, pracując pod kierunkiem Moniki Suchowierskiej w Fundacji ,,Krok po kroku" w Warszawie. W pracy z dziećmi z autyzmem, wykorzystywała również elementy wczesnej nauki języka. Obecnie współpracuje z Fundacją na Rzecz Rodzin Dzieci z Autyzmem i Innymi Dysfunkcjami - OKNO w Warszawie, pełniąc funkcję przewodniczącej rady fundacji. Prowadzi warsztaty dla terapeutów z zakresu stymulacji słuchowej i ruchowej we wspomaganiu rozwoju dziecka.

  ,,Zaczynając pracę z dziećmi kilka lat temu nie sądziłam, że praca ta da mi tak wiele. To dzieci ciągle na nowo uczą mnie spokoju, wytrwałości, spojrzenia z dystansem na wiele spraw. Właśnie z tego powodu nawet wiele godzin dziennie spędzonych na terapii daje dużo radości."

 • Basia Sirko

  Jest pedagogiem i terapeutą integracji sensorycznej. Interesuje się również Stosowaną Analizą Zachowania, czyli terapią behawioralną. Współpracuje z Przedszkolem Specjalnym nr 208 w Warszawie oraz z Centrum Rozwoju Dziecka ,,Małolat" w Ząbkach koło Warszawy. Dzięki pracy zawodowej jako pedagog i terapeuta integracji sensorycznej, zwłaszcza z dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi, nabyła bogaty warsztat pracy. Wszystkie zdobyte umiejętności praktyczne, wykorzystuje w codziennym usprawnianiu dzieci, indywidualnie dobierając metodę stymulacji do potrzeb każdego dziecka. W ,,Niedźwiadku" prowadzi również zajęcia neuroedukacyjne, nastawione na wczesną naukę czytania i rozwój mowy.

  ,,Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Sprawia, że często sama staję się dzieckiem."